Przeprowadzka do miasta Wrocław - Jak zrobić to bez stresu i nerwów?

Bezstresowa przeprowadzka? Sprawdź, jak bez nerwów przeprowadzić się do Wrocławia!

Przeprowadzka do Wrocławia wcale nie musi oznaczać nieprzespanych nocy, stresu i nerwów. Wprost przeciwnie, wystarczy tylko odpowiednio ją zaplanować i zorganizować, by szybko i bez zbędnych emocji zmienić miejsce zamieszkania. Jak to zrobić? Sprawdź nasze pomysły na bezstresową przeprowadzkę!

Nie działaj sam! – Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Martwisz się o bezpieczny transport swojego dobytku? Nie masz czasu na demontaż mebli, a ich ponowne zamontowanie napawa cię przerażeniem? W takich sytuacjach z pomocą przychodzą profesjonalne firmy przeprowadzkowe. We Wrocławiu sporym zainteresowaniem cieszy się firma MKL przeprowadzki Wrocław, działająca pod adresem MKL Transport & Przeprowadzki Wrocław, Barycka 3/1b, 50-325 Wrocław, Tel: 604246314 i oferująca swoim klientom kompleksowe wsparcie w trakcie zmiany miejsca zamieszkania. Skorzystanie z takiej oferty pozwala:

  • w bezpieczny sposób przetransportować dobytek do nowego miejsca zamieszkania,
  •  uzyskać pomoc przy pakowaniu i przenoszeniu przedmiotów, również tych ciężkich i nieporęcznych,
  • otrzymać wsparcie w rozkręcaniu mebli i ich ponownym skręcaniu,
  • zaoszczędzić sporo czasu, co z kolei redukuje stres, związany z przeprowadzką.

Zrób porządek! – Gdzie pozbyć się niechcianych mebli?

Wiele firm przeprowadzkowych oferuje wsparcie w utylizacji starych mebli. To doskonały sposób na zrobienie porządku i pozbycie się przedmiotów, których nie będziemy z pewnością używać w nowym miejscu zamieszkania. Nie zawsze jednak musisz decydować się na zniszczenie niepotrzebnego już dobytku. Alternatywnym rozwiązaniem będzie bowiem:

  • sprzedaż używanych mebli na giełdach lub popularnych portalach internetowych,
  • przekazanie niepotrzebnych już przedmiotów na cele charytatywne.

Właściciele antyków często decydują się natomiast na ich odnowienie. Renowacja starych mebli – choć niekiedy kosztowna i czasochłonna – pozwala nadać im drugie życie i wykorzystać ich niebanalny potencjał w nowym miejscu zamieszkania.

Spakuj się z głową! – Jak efektywnie spakować dobytek?

Aby spakować wszystkie przedmioty, które chcesz zabrać ze sobą, konieczne będzie zaopatrzenie się w kartony o różnej wielkości i pojemności. Dobrym pomysłem będzie z pewnością zakupienie profesjonalnych pudeł przeprowadzkowych o nośności nawet do 30 kg i praktycznych uchwytach, dzięki którym transport rzeczy będzie znacznie łatwiejszy. Alternatywnym, choć z pewnością mniej wytrzymałym rozwiązaniem, będą natomiast kartony, dostępne dla klientów w różnego rodzaju sklepach. Zanim jednak poszczególne przedmioty trafią do przygotowanych pudeł, powinny one znaleźć się na tzw. liście przeprowadzkowej. Jej sporządzenie uchroni cię przed zagubieniem bądź przypadkowym pozostawieniem ważnych rzeczy. Każdy karton powinien być również dokładnie opisany, by trafić od razu do miejsca przeznaczenia, jak kuchnia, salon czy łazienka.

Bezstresowa przeprowadzka do Wrocławia - Poznaj najważniejsze triki!

Zadbaj o swoje rzeczy! – Jak zabezpieczyć delikatne przedmioty w transporcie?

Pakowanie dobytku również nie musi być stresujące. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie przedmioty, dzięki którym nawet delikatne rzeczy zyskają szczególną ochronę. Na liście zakupowej nie powinno zabraknąć więc:

  • folii stretch i folii bąbelkowej,
  • silnej taśmy klejącej,
  • naklejek, ostrzegających przed zwiększonym ryzykiem zniszczenia zawartości kartonów w wyniku rzucania czy potrząsania.

W trakcie pakowania delikatnych rzeczy do pudełek nie należy również zapominać o wypełniaczach, likwidujących wolną przestrzeń w kartonach. Dzięki temu ich zawartość nie będzie przemieszczała się w sposób niekontrolowany w trakcie transportu, co uchroni ją przed zniszczeniem, a ciebie przed niepotrzebnym stresem i nerwami.

Zabezpiecz sprzęt! – Jak skutecznie uchronić go przed uszkodzeniem?

Aby bezstresowo przeprowadzić się do Wrocławia, warto również zadbać o profesjonalne spakowanie sprzętu. Skuteczna ochrona przed uszkodzeniem w transporcie z pewnością obniży poziom napięcia i emocji, związanych ze zmianą miejsca zamieszkania. Jak spakować cenne meble i duży sprzęt AGD? Doskonale sprawdzą się tutaj kartonowe kątowniki, które ochronią zarówno ich rogi, jak i twoje nerwy. Niezastąpiona będzie również folia bąbelkowa, stanowiąca efektywną ochronę zapakowanych przedmiotów. Większe z nich należy również owinąć kilkoma warstwami folii stretch. Zabezpieczy ona szafki i lodówki przed przypadkowym otworzeniem w trakcie przewożenia, co może skutkować powstaniem nieprzewidzianych uszkodzeń.

Rozpakuj się błyskawicznie! – W jaki sposób usprawnić przeprowadzkę?

Twoje rzeczy zostały szybko, sprawnie i bezstresowo przewiezione do nowego miejsca zamieszkania. Przyszła więc pora na ich rozpakowanie. Jeśli udało ci się dostosować do wcześniejszych wskazówek, zadanie to będzie banalnie proste. Wystarczy bowiem przenieść opisane kartony we właściwe miejsce, rozpakowując ich zawartość. Dzięki temu unikniesz bałaganu i chaosu oraz bez większych problemów znajdziesz wszystkie niezbędne przedmioty, które powalą szybko rozgościć się w nowym mieszkaniu. Zanim jednak odpoczniesz po trudach przeprowadzki, warto jeszcze raz spojrzeć na stworzoną wcześniej listę, by upewnić się, że wszystkie kartony dotarły pod wskazany adres. Nieprzydatne już pudełka należy natomiast wyrzucić do odpowiednich pojemników, dzięki czemu zostaną one poddane recyklingowi. 


Materiał partnera