Wrocław rusza z kampanią #HejtOVER, której celem jest przeciwdziałanie hejtowi, przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy wśród młodzieży. Kampania ma na celu budowanie kultury reagowania, empatii i bezpiecznej komunikacji wśród nastolatków.
Autobus Wsparcia #HejtOVER
W ramach kampanii, na ulice miasta wyjedzie Autobus Wsparcia #HejtOVER, czyli mobilny punkt rozmowy, konsultacji i informacji o formach wsparcia. Autobus odwiedzi szkoły podstawowe oraz miejskie wydarzenia, rozpoczynając swoją trasę w sobotę, 16 maja, podczas Społecznego Święta Wrocławia w kompleksie Hali Stulecia.
Kampania #HejtOVER jest także ważnym elementem wsparcia dla nauczycieli, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo uczniów. Uzupełnia inne miejskie programy, takie jak „Zdalny Psycholog” czy ograniczanie używania telefonów komórkowych w szkołach. Wszystkie te inicjatywy pomagają tworzyć lepsze warunki do nauki, rozwoju i budowania dobrych relacji wśród młodzieży.
Informator Wsparcia
W ramach kampanii został przygotowany Informator Wsparcia, specjalnie przygotowana publikacja, w której można znaleźć informacje kontaktowe do instytucji i organizacji udzielających wsparcia dzieciom, młodzieży i rodzicom. Informator dostępny jest w wersji książkowej oraz online.
Źródło: wroclaw.pl

