Pożar we Wrocławiu na elewacji hotelu Campanile

Pożar na elewacji hotelu Campanile w centrum Wrocławia wywołał ogromne zaniepokojenie wczesnym wieczorem, gdy przed godziną 19.20 ogień nagle pojawił się na elewacji od strony Odry. Na miejscu natychmiast pojawiło się siedem zastępów straży pożarnej, aby stawić czoła wybuchającemu pożarowi.

Według świadków, pożar zaczęło się w momencie, gdy w płomieniach stanął napis z nazwą hotelu, umieszczony na elewacji budynku. Na ten moment nie ma jeszcze informacji na temat przyczyny tego zdarzenia i jak do tego doszło.

Strażacy działali sprawnie, starając się opanować pożar i uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się ognia. Na szczęście nie ma doniesień o poszkodowanych w wyniku tego incydentu, jednak hotel został ewakuowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa gości i personelu.

Ruch w okolicy został czasowo ograniczony, aby umożliwić strażakom skuteczne działania. Lokalne służby i policja prowadzą teraz dochodzenie w celu ustalenia przyczyny pożaru i okoliczności, które mogły do niego doprowadzić.

Hotel Campanile jest popularnym miejscem zakwaterowania zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących w celach biznesowych. W związku z tym zdarzeniem, zarządzający hotelem oraz goście muszą teraz zmierzyć się z nieoczekiwanymi utrudnieniami.